Toen Hans de Boer (foto) vorig jaar Gazelle verliet mocht hij tot maart 2011 niets nieuws in deze business gaan ondernemen. Maar het bloed kruipt kennelijk toch waar het niet gaan kan. Daarom komt De Boer, nu die deadline verstreken is, met een eigen fietsmerk op de markt.
“Mijn merk heet Alba en dat is Italiaans voor zonsopgang. Een nieuwe start dus. Dat vond ik wel toepasselijk en ook mooi klinken. Bovendien begint het met een A en dus staat je altijd vooraan alfabetische lijsten,” aldus De Boer.
Dit najaar zal hij met een compacte collectie op de markt komen, die bestaat uit hybride, race, MTB en trendy modellen, die in Tsjechië geproduceerd zullen worden en in het voorjaar van 2012 leverbaar zullen zijn.
Elektrische fietsen heeft Alba nog niet in de collectie, maar De Boer speelt serieus met de gedachte om daar later ook mee op de markt te komen.
“Binnenkort gaat mijn eerste mailing eruit en is de website online. Aanvankelijk richt ik me op het werven van dealers. Ik streef ernaar een club van circa 100 dealers bij elkaar te krijgen.”
Daarnaast is Hans de Boer ook salesmanager bij Theo de Rooij Bikes, die recentelijk op de Eurobike al meteen een Golden Eurobike Award in de wacht sleepte. “Voor mij persoonlijk is dit een mooie combinatie van werkzaamheden,” aldus De Boer, die zegt blij te zijn dat hij weer aan het front terug is.
Binnenkort online: www.alba-bikes.nl