Tekenend voor het gevoel van dit branchebelang was dat de drie partijen gezamenlijk op de foto wilden. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de partijen afzonderlijk de contracten zouden ondertekenen, maar om een nog duidelijker signaal naar de markt af te geven, kozen de concurrerende retailorganisaties ervoor om gezamenlijk op de foto te gaan.
“Beide retailorganisaties onderschrijven het belang van opleiding en training in de tweewielerbranche. Dankzij subsidie van de Stichting OOMT kunnen trainingen heel scherp geprijsd gevolgd worden,” aldus Herme Bruin, directeur van de Innovam Groep.
“De BKS Profieltoets bestaat al zo’n zes jaar, maar vanuit de tweewielerbranche is er nog noit veel mee gedaan en dat is zonde. Dankzij de samenwerking met Bike Totaal en Biretco kunnen we snel deze sector ook mee krijgen. Dat is belangrijk, want je ziet steeds vaker dat bedrijven in hun marketingbeleid aan de weg timmeren dat zij met gekwalificeerd personeel werken. Je kunt je zo breder onderscheiden,” liet Bruin weten, die daarnaast ook ruiterlijk erkende dat het voor Innovam een mooie opdracht is.
Voor Bike Totaal is deze stap een logisch vervolg op de Sales Kick Off van 2011. Toen hebben Bike Totaal-leden ook een BKS Profieltoets afgelegd. Aan de hand van deze toets wordt duidelijk het hoog het kennisniveau van de medewerker is en op welke elementen het goed zou zijn om een aanvullende training te volgen. “Soms zie je bij ondernemers eerst wat drempelvrees, maar die is snel weg,” zegt Bike Totaal-directeur Maarten de Vos. “Zeker als de hele groep medewerkers er voor open staat.”
Willem Veenstra, de nieuwe Biretco-directeur, is ook overtuigd dat de BKS Profieltoets een goede kwaliteitsborging is. “Wij hebben ook al 650 mensen laten toetsen en daar moeten we mee doorgaan. Het is een mooi middel om het team te laten groeien. We stimuleren onze ondernemers dat ze de vrijgekomen subsidie ook daadwerkelijk gebruiken voor het volgen van een training.”