“Bij het Clara Ziekenhuis hebben we onze fietsen met zelfs een kettingslot aan een hek vastgemaakt. Na een potje matig voetbal, maar wel met een blije dochter, kwamen we weer bij onze fietsen aan. Tenminste, mijn dochters fiets. De mijne stond er niet meer, alleen de ketting van het slot had de boef laten hangen, als dank waarschijnlijk,” aldus de klant in een bedankbrief aan Peter Terlouw.
Hij had zich al voorgenomen een goedkope oude fiets aan te schaffen, toen hij op 11 november door Terlouw gebeld werd met de vraag of het klopt dat zijn fiets is gestolen.
“Huh, wat zeggie? Hoe weet jij dat nou?,” vervolgt de brief. “Blijkt een oplettende medewerker al een paar dagen twee fietsen in de bosjes heeft zien liggen bij de Petrakerk. En die ging de framenummers eens natrekken. En toen bleken het twee fietsen van klanten van Peter Terlouw te zijn.”
Later heeft de klant in kwestie in Ambacht zijn eigen fiets weer opgehaald, met een nieuw slot erop dat bestendiger was tegen boeven en nieuwe jasbeschermers. “Ik had voor Jan Bosman, want zo heet de gelukkige vinder, nog een klein cadeautje meegenomen, maar hij was niet aanwezig. Ik heb het aan zijn collega’s gegeven. Ik wil je bij deze complimenteren met Jan, wat een oplettende en klantvriendelijke medewerker.”
www.peterterlouw.nl